Göz Kremleri

Cilt bakımı söz konusu olduğunda hassas bir yapıya sahip olan göz çevresi bölgesine özel bir ilgi gösterilmesi gerekiyor. Bunun için hazırlanmış olan göz kremleri kişisel bakım ürünleri arasında rahatlıkla bulunabilir.

Çeşitli göz kremi markaları da göz çevresindeki cildin bakımını sağlamak için ürünlerini kullananların beğenisine sunuyor. En iyi göz kremleri hangileri konusunda bir araştırma içinde misiniz? Göz kremi nedir, nasıl kullanılır, göz kremi seçerken nelere dikkat edilmeli konularında bilgileri bulabileceğiniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Göz Kremleri Nedir?
 

Göz kremleri, göz çevresindeki cildin hassas olmasından dolayı özel olarak geliştirilmiş kremlerdir. Göz çevresindeki deri, yüzün diğer bölgelerindeki deriye göre çok daha ince bir yapıya sahiptir.

Bu nedenle göz çevresinde yorgunluk, yıpranma veya yaşlanma belirtileri daha hızlı ortaya çıkar. Göz kremlerinin kullanımı ile bu etkilerin en aza indirgenmesi ya da önlenmesi amaçlanır. 


Göz çevresindeki deri ince yapısından dolayı daha fazla neme ihtiyaç duyduğu için göz kremleri ile nem ihtiyacı karşılanır

Göz Kremleri Nasıl Kullanılır?


Göz çevresinin hassasiyetinden dolayı göz kremlerinin kullanımı önemlidir. Göz kremi uygulama aşamaları şu şekilde sıralanabilir:
 

  • Göz kremi uygulaması yapılmadan önce göz çevresinin temiz olmasına, yüz bakımında olduğu gibi, özen gösterilir. Göz makyajı önce bir göz makyaj temizleyici ile nazikçe temizlenir. Bu işlemlerden önce ellerin de temiz olduğundan emin olunmalıdır.
  • Uygulama için yeterli miktarda göz kremi kullanılması gerekiyor. Bu miktar kullanılan ürünün yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle ürünün kullanma talimatına dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Göz çevresindeki temiz cilde göz kremi nokta nokta bırakılır ve parmak ucuyla çok hafif tampon hareketleriyle dağıtılır. Göz çevresinde kremin dağıtıldığı alan kaşların hemen altından başlar ve elmacık kemiklerinin üzerine doğru devam eder. Uygulama sırasında kremin göze çok yakın sürülmemesine dikkat edilmelidir. 

Makyaj yaparken de göz kremi kullanılabilir. Kapatıcı kullanılmadan önce göz altları göz kremi ile nemlendirilir ise kapatıcının kuru görünmesi engellenir.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR