Makyaj Temizleyiciler

Makyaj temizleyici ürünler, cildin nefes alabilmesi ve kir / makyaj kalıntılarından arınabilmesi için büyük bir önem teşkil eder. Doğru temizlenmeyen ciltte zaman içinde sivilceler, hassasiyet oluşur ve uzun vadede kırışıkların oluşma süresini kısaltır. Ayrıca, tamamen temizlenmiş ve bakımı yapılmış bir cilt üzerine yapacağınız makyaj, yüzünüzü çok daha fazla pürüzsüz ve kusursuz gösterir.

Piyasada yüzlerce makyaj temizleyici vardır; peki ya hangi ürün sizin için en doğrusudur? Tıpkı makyaj ürünleri gibi, makyaj temizleyiciler arasından cilt tipinize ve kişisel tercihinize uygun olanı seçmeniz gerekir. İşte bunu belirlemenize yardımcı olacak makyaj temizleyici ürünleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Makyaj Temizleme Sütü: Makyaj temizlemenin ilk aşamasında kullanılabilen, ince yapılı ürünlerdir. Pamuğa dökülerek uygulanır ve ardından su yardımı ile ciltten arındırılması önerilir. Kuru ve hassas ciltler rahatlıkla kullanabilir.

Makyaj Temizleme Suyu: Makyajı çıkarırken büyük kolaylık sağlayan makyaj temizleme suları, son iki senedir kadınların tercih ettiği temizleme ürünlerinin başındadır. Göz makyajı için de kullanılabilen bu ürünler, gözleri yakmaması ve göz altlarında kuruluk yaratmaması dolayısıyla da farkını ortaya koymuş durumda. Ciltte kuruluk yaratmadığı için normal ve kuru cilt tipleri için rahatlıkla önerebiliriz.

Yüz Temizleme Jeli: Ciltte derinlemesine bir temizlik için tercih edilen ürünlerden biri de temizleme jelidir. Jel kıvamında olan bu ürün, kuru yüze dairesel hareketlerle uygulanır ve su ile tepkimeye geçerek köpürür. Cilde iyice yedirildikten sonra yine bol su ile ciltten arındırılır. Ciltteki fazla yağı emdiği için bu tür temizleyici ürünleri yağlı cilde sahip kullanıcılar tercih eder.

Makyaj Temizleme Köpüğü: Kuru ya da yağlı/karma ciltlere uygun olarak farklı formülasyonları üretilen bu makyaj temizleme ürünü, köpük kıvamındadır ve tıpkı saç şekillendirici köpükler gibi çalkalanarak uygulanır. Elinize sıktığınız köpüğü kuru cildinize yedirin, 1-2 dakika oval hareketlerle masaj yaptıktan sonra suyla durulayın.

Makyaj Temizleme Mendilleri: Normal ıslak mendilleri makyaj temizlemekte kullanmanızı önermemekle birlikte, makyaj ürünlerini çıkarmak için özel olarak üretilen bu mendiller tercih edilebilir. Kolay kullanımı, portatif yapısı ve kolay bulunabilirliği sayesinde her zaman elinizin altında bulunmasında yarar var.

Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyiciler: Göz çevresi, cildinizdeki en hassas ve ince deriye sahiptir. Bu yüzden piyasada sadece göz makyajını temizlemek için alternatif ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler genellikle çift fazlı olduğu için göz çevrenizi yakmadan ve herhangi bir hassasiyete sebebiyet vermeden temizler ve nemlendirir.

Makyaj Temizleyici Fiyatları

Tıpkı makyaj ürünleri gibi makyaj temizleyicilerin fiyatları da marka ve formülasyonlarına göre değişkenlik gösterebilir. Her kadının bütçesi doğrultusunda, kendine uygun olan doğru ürünü seçebilmesi için kendisine bir araştırma süresi vermelidir. Herhangi bir araştırma yapmadan sadece uygun fiyatlı olması sebebiyle aldığınız makyaj temizleyici ürünler cildinize iyi gelmeyebilir, ya da sırf marka ismine verdiğiniz yüksek fiyatlar, ürün cilt tipinize uygun olmadığı için sizi pişman edebilir. Bu sebeple cilt temizliğiniz ve bakımınız için güvendiğiniz bir dermatoloğa danışıp sizin için en uygun olan ürünü seçebilir veya aklınızdaki ürünleri onunla paylaşıp tavsiyeler isteyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR